جشن بزرگ غدیر در دزفول برگزار شد + گزارش تصویری Reviewed by Momizat on . جشن بزرگ غدیر توسط ستاد غدیر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری هنردز به نقل از روناش ، این جشن که به مناسبت عید غدیر در هفت جشن بزرگ غدیر توسط ستاد غدیر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری هنردز به نقل از روناش ، این جشن که به مناسبت عید غدیر در هفت Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار دزفول » جشن بزرگ غدیر در دزفول برگزار شد + گزارش تصویری

جشن بزرگ غدیر در دزفول برگزار شد + گزارش تصویری

جشن بزرگ غدیر توسط ستاد غدیر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هنردز به نقل از روناش ، این جشن که به مناسبت عید غدیر در هفته ولایت روز شنبه نوزدهم مهر ماه ۱۳۹۳ در محل کتابخانه عمومی غدیر واقع در خیابان ۴ کوی طالقانی (ولی آباد) برگزار شد با حضور مسئولین شهرستانی و استقبال خوب مردم منطقه مواجه گردید.

در حیاط این کتابخانه که توسط بانوان منطقه کوی آیت الله مدرس اجرا میشد برنامه هایی از قبیل : قالیبافی و پخت نان محلی، آش و همچنین تهیه دوغ محلی مورد استقبال شرکت کنندگان واقع شد.

در بخش کودک و نوجوان که در طبقه اول در کتابخانه کودک برگزار شده بود خاله یاس (زینب بسی خاسته ؛ کتابدار کتابخانه غدیر) و آقای طموسی با اجرای شعر و مسابقه و قصه خوانی در زمینه عید غدیر کودکان را با این واقعه آشنا و لحظات شادی برای آنها مهیا نمودند. و همچنین کلیه کودکان کتابهایی در این موضوع اهدا شد. همچنین خانم آل طاها از کانون پرورش فکری کودک و نوجوان نیز با هنر قصه گویی خود کودکان را به وجد آورد.

فروزان مهران پور رئیس اداره کتابخانه های عمومی دزفول در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار روناش ، هدف خود از این جشن را لمس واقعه غدیر و دهه ولایت توسط کودکان و نوجوانان همچنین بزرگسالان با واقعه غدیر بیان کرد.

مراسم مخصوص بزرگسالان در طبقه دوم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری قرآن سیدرضا آذرشب آغاز شد. آقای جوکار مجری توانای برنامه ضمن خوش آمدگویی به حضار محترم وتبریک عید غدیر از حاج عربعلی سرلک پدر شهید مسلم سرلک دعوت نمود تا شعری را که در خصوص این عید بزرگ آماده کرده اند قرائت نماید.

در ادامه معاونت سیاسی – اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول به ایراد سخنرانی پرداخت و از لزوم برگزاری چنین مراسماتی جهت حفظ و یادآوری این واقعه سخن گفت. احمد علیپور همچنین با طرح  ۳ سوال در زمینه غدیر افزود : پاسخ دهندگان به این سوالات با مراجعه به فرمانداری می توانند هدیه خود را دریافت نمایند.

از دیگر برنامه های این قسمت مداحی توسط آقایان دامچین و سید رضا آذرشب بود.

سخنرانی آقای جمال در خصوص تعریف واقعه غدیر و اختلاف نظر در خصوص مذاهب مختلف در تعبیر این اقدام بزرگ پیامبر (ص) و روشن سازی این امر توضیحاتی ارائه نمود.

آقای عبداللهی نیز دکلمه هایی به زبان دزفولی برای حضار آمده کرده که مورد توجه کلیه شرکت کنندگان قرار گرفت.

همچنین مختار گلابی شعرهایی به زبان درفولی و لری و احمد نیروزاد هم شعر دزفولی اجرا نمودند.

در پایان مراسم جشن با دعا برای فرج امام عصرمان مهدی موعود (عج) و پذیرایی از کلیه شرکت کنندگان پایان پذیرفت.

DSC05873

DSC05871

 DSC05815

DSC05514

DSC05525

DSC05531

DSC05769

DSC05791

DSC05830

DSC05863

DSC05846

DSC05931

DSC05867

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان