فراخوان پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی “خاک و خورشید” Reviewed by Momizat on . مرکزآفرینش­های هنری شهرستان دزفول –  وابسته به حوزه­ی هنری استان خوزستان برگزار می­کند: پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی "خاک و خورشید" به گزارش پایگاه مرکزآفرینش­های هنری شهرستان دزفول –  وابسته به حوزه­ی هنری استان خوزستان برگزار می­کند: پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی "خاک و خورشید" به گزارش پایگاه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » بخش های هنری » ادبیات » فراخوان پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی “خاک و خورشید”

فراخوان پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی “خاک و خورشید”

مرکزآفرینش­های هنری شهرستان دزفول  وابسته به حوزه­ی هنری استان خوزستان برگزار می­کند:
پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی خاک و خورشید
فراخوان پنجمین همایش منطقه ای شعر و داستان آیینی "خاک و خورشید" - هنردز - دزفول
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هنرمندان استان خوزستان(هنردز)، مرکز آفرینش­های هنری، شهرستان دزفول امسال نیز به یاری پروردگار، پنجمین همایش آیینی خاک و خورشید را، به یاد و احترام امام حسین علیه السلام و یاران بزرگوارش همچون سال­های پیش برگزار می­نماید. در راستای گسترش اهداف بلند مدت این همایش، سعی می­شود در برنامه­های جاری به بسطِ موضوعات و شاخه­های هنری بپردازیم. در سوگواره­ی پیشِ رو، به یاری پروردگار علاوه بر شعر در قالب­های کلاسیک و آزاد پذیرای نوشته­های ادبی علاقه­مندان، در قالب داستانِ کوتاه نیز خواهیم بود.
شرایط همایش :
-                از علاقه­مندان به شرکت در همایش خاک و خورشید خواهشمندیم آثار خود را صرفا از طریق ایمیل اعلام شده به دبیرخانه ارسال و از فکس، یا پُست کردن خودداری نمایند.
-                  همچنین داستان نویسان ارجمند، از فرستادن داستان در قالب­هایی که اصطلاحا مینیمال، فلش فیکشن یا کوتاهِ کوتاه نامیده می­شوند خود داری کنند، و آثار خود را در قالب داستان کوتاه (کمتر از شش هزار کلمه) ارسال نمایند. امیدواریم در آینده فرصتی فراهم شود که پذیرای دیگر گونه­های داستانی باشیم.
-                پیشنهاد می­شود شاعران گران­قدر موضوع اشعار خود را محدود به مرثیه­سرایی نفرمایند و جنبه­های حماسی و مفاهیم مربوط به روزگار معاصرِ را با الهام از حادثه­ی بزرگ عاشورا در نظر بگیرند. بهتر این خواهد بود که سعی کنیم به کشف زوایای تازه از حادثه­ای بپردازیم که منحصر به زمان گذشته و حتی اکنون نیست
-                همایش در گستره استان خوزستان و استان های همجوار (ایلام, لرستان, کهکیلویه و بویر احمد, چهار محال بختیاری, بوشهر ) برگزار می گردد.
-                 نام و نام خانوادگی و تلفن همراه به پیوست آثار ارسال گردد.
بخش­های همایش خاک و خورشید:
در هر سه مورد زیر، سه اثر به انتخابِ داوران برگزیده می­شوند و تندیس همایش، لوح سپاس و جایزه­ی نقدی را دریافت خواهند کرد. همچنین در هر بخش یک اثر شایسته­ی تقدیر شناخته خواهد شد، که خالق اثر لوح سپاس و جایزه ی نقدی را از همایش خاک و خورشید دریافت خواهد کرد:
-                     بخش شعر کلاسیک
-                     بخش شعر آزاد
-                     بخش داستان کوتاه
مهلت ارسال آثار: از زمان دریافت فراخوان تا دهم آذر ماه ۱۳۹۳
زمان برگزاری همایش:  پایان آذر ماه ۱۳۹۳
ایمیل همایش برای ارسال اثر:  KHAKVAKHORSHID@YAHOO.COM
تلفن دبیرخانه جهت پاسخگویی به سوالات شما: ۴۲۴۲۹۹۴۶-۰۶۱

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان