یادداشت مدیر مسئول (ویژه ماه محرم) Reviewed by Momizat on . سلام بر محرم الحرام، ماه آغازین سال هجری قمری! محرم راز دل بلاجویان و حرم مصفای اهل دل است، محرم نقطه پرگار اهل ولایت، محرم کتاب خون و شهادت، شور و شعور و کتاب سلام بر محرم الحرام، ماه آغازین سال هجری قمری! محرم راز دل بلاجویان و حرم مصفای اهل دل است، محرم نقطه پرگار اهل ولایت، محرم کتاب خون و شهادت، شور و شعور و کتاب Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » فرهنگی ، مذهبی ، تاریخی ، دفاع مقدس ، اجتماعی » یادداشت مدیر مسئول (ویژه ماه محرم)

یادداشت مدیر مسئول (ویژه ماه محرم)

سلام بر محرم الحرام، ماه آغازین سال هجری قمری!

محرم راز دل بلاجویان و حرم مصفای اهل دل است، محرم نقطه پرگار اهل ولایت، محرم کتاب خون و شهادت، شور و شعور و کتاب عشق و شکوه شقایق شیدایی و کتاب غلبه نور بر ظلمت و جهل و نادانی است.

سلام بر محرم و سلام بر عاشورا که تجلّی عظمت انسان شد و نشان داد که چرا ملائک باید بر انسان سجده کنند.
و سلام برکربلا و بر پاکترین خونهایی که مظلومانه بر زمینش ریخته شد. سلام بر کربلا که مدفن ارزشمندترین انسانهای عاشق گشت و میعادگاه عاشقان طریق رستگاری شد.
سلام بر یاران و همراهان حسین که اسوه تمام نمای مردانگی، ایثار، جهاد و فداکاری شدند و در عارفانه ترین احوال به همه فداکاران تاریخ درس عشق و وفا آموختند.
و سلام بر حسین خون خدا که اسوه فضیلت، عرفان، عشق و عظمت و پایه گذار و پایان بخش درس عزت و آزادگی و مردانگی در جهان شد.
سلام بر او که زیارت کعبه و حج خانه خدایش را ناتمام رها ساخت و در عرفات به نجوای بلند با معبود نشست و با عزت و عظمت به قربانگاه آمد و قربانیان فراوان یکی پس از دیگری تقدیم نمود. آنگاه شاداب و سرافراز در اوج عشق و عظمت با نشاط جانفشانی و در زیباترین حالت به دیدار معبودش و جدش پیامبر خدا و پدر و مادرش علی و زهرا (س) شتافت و نقطه عطفی شد در رویارویی حق و باطل، ایمان و کفر و رسواگر “پلیدی، ظلم، نفاق و ریا، فریب و دنیاطلبی” گشت و آموزگاری شد بزرگ، برای همه انسانها در همه عصرها و نسل ها تا در مکتبش درس اخلاص، بزرگی، عرفان، عدالت و پایداری در راه عقیده بیاموزند.
سلام بر حسین! که دلیری و آزادگی از قامت بلندش روئید و عشق از نامش حرمت یافت. سلام بر حسین! سالار همه ناشران عقیده و جهاد، و سلام بر حسین، سرو بلند و آزادی و معرفت که از ذلت بیزار است و عاشق آزادی است.
حسین، عاشورا را آفرید و عاشورا حسینیان زمانه را، حسین خود را در بلا افکند تا ولا و ولایت به معنا بنشیند «البلاء للولا» با خون حسین تفسیر شد و مسجدالاقصی و کعبه هدی با خون حسین بقا یافت. حسین چون کتابی بی‎شیرازه، جسمش را به دم تیغ جباران سپرد تا شیرازه قرآن را مستحکم گرداند. حسین با خون خود عدالت، مظلومیت و عبودیت را عاشقانه تعبیر کرد.
به یاد او و در ایام بزرگداشتش که بیش از آنکه به اندیشه و آرمانش بیاندیشند و بیاندیشیم در فراق او و بر جسم به خون غلطیده و بی جان او به فغان و گریه پرداختیم و او را آنگونه که در شان اوست نشناختیم.
حماسه بزرگ و تاریخی کربلا و عاشورای حسینی را با انواع تحریف ها آمیختند و سطح آرمانی این قیام بزرگ به درخواستهای مظلومانه چند زن و بچه از دشمنان محدود ساختند.
و اینک ای حسین عزیز، ای شهید و شاهد همیشه تاریخ، بانگ و غریو آتشین و احیاگر خواهرت زینب را بر ما فرو فرست تا بیدارمان سازد تا همچنان در غفلت و جهل و خرافه، نفاق و تظاهر، شکل پرستی و ظاهر گرایی نمانیم و بدور از هرگونه خدعه و فریب و نفع طلبی و دنیاگرایی به اصل راه تو که راه عزت، شرف، آزادگی، کمال طلبی و عدالت و معنویت است بپیوندیم و مجالس و مراسم عزای تو و اصحاب با وفایت را به محافل شور و شوق شناخت دین و مسئولیت انسانی و ایمانی خویش بدل سازیم. انشاءا…
ارادت خود را خدمت شما مخاطبان سایت هنردز و منتظران ظهور حضرت حجت (عج) و زائران حضرتش عرض می نمایم ، خدا را شاکرم که امسال به این بنده حقیر توفیق نگارش این یادداشت در باب حسین ابن علی علیه السلام و ماه محرم را داد.
امیدوارم خداوند منان این کمترین ارادت ما را مورد قبول قرار دهد.
سایه مقام معظم رهبری مستدام باد

مدیر مسئول سایت فرهنگی و هنری هنردز
محمدرضا خردمند

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان