دکتر سید مهدی فخرایی فرزند نخبه دزفول درگذشت +عکس Reviewed by Momizat on . دکتر سید مهدی فخرایی فرزند نخبه دزفول استاد تمام دانشگاه تهران دارفانی راوداع گفت پیکر مرحوم دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهن دکتر سید مهدی فخرایی فرزند نخبه دزفول استاد تمام دانشگاه تهران دارفانی راوداع گفت پیکر مرحوم دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار ایران و جهان » دکتر سید مهدی فخرایی فرزند نخبه دزفول درگذشت +عکس

دکتر سید مهدی فخرایی فرزند نخبه دزفول درگذشت +عکس

دکتر سید مهدی فخرایی فرزند نخبه دزفول استاد تمام دانشگاه تهران دارفانی راوداع گفت

پیکر مرحوم دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، صبح امروز با حضور کم نظیر استادان و دانشجویان دانشکده فنی از مقابل مسجد دانشگاه تشییع شد.

به گزارش هنردز به نقل از دزنا ۲۴ ، دکتر سید مهدی فخرایی که در بدو تاسیس بنیاد ملی نخبگان، معاونت پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد را عهده دار بود روز گذشته در پی ابتلا به بیماری سرطان خون درگذشت.

وی به رغم ابتلا به نوع نادری از سرطان خون و با وجود توصیه برخی پزشکان و نزدیکان برای پیگیری روند درمان در خارج کشور ترجیح داد روند درمان خود را در یکی از بیمارستان‌های دولتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه دهد و بیماری خود را نیز فرصتی برای تجربه اندوزی پزشکان ایرانی تلقی می‌کرد.

مراسم اقامه نماز بر پیکر استاد با سخنرانی دکتر صادق واعظ‌ زاده، رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دکتر نیلی، رییس دانشگاه تهران، دکتر کمره‌ای ، رییس پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران و برادر آن مرحوم در مسجد دانشگاه برگزار شد و پیکر استاد پس از تشییع تا مقابل دانشکده فنی تا سر در دانشگاه تهران نیز در میان اشک و اندوه انبوه مشایعت‌کنندگان بدرقه شد.

پیکر استاد فخرایی در زادگاهش شهر دزفول به خاک سپرده خواهد شد.

دکتر سید مهدی فخرایی در سال ۱۳۳۹ در دزفول متولد شد و تحصیلات دوره دبیرستان را در مدرسه وابسته به دانشگاه شیراز پس از انتخاب به عنوان دانش‌آموز نخبه برگزیده گذراند.

وی سپس در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران شد و دوره دکتری خود را در همین رشته در دانشگاهی در کانادا ادامه داد.

استاد فخرایی دارای ۲۲۰ مقاله علمی ملی و بین‌المللی در رشته تخصصی خود بود.

دکتر فخرایی در نخستین کنگره پیشگامان پیشرفت

وی دبیری ۱۲ همایش علمی در کشور را در کارنامه کاری خود داشت.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

دیدگاه (2)

  • محمد سخاوتی راد

    از طرف حقبر و دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه تهران این ضایعه را به جامعه دانشگاهی کشور خاصه اهالی خانه مان دانشگاه تهران و خانواده آن مرحوم و مردم عزیز شهرم دزفول تسلیت عرض میکنم.

  • عادل بلوك

    روحش شاد یادش گرامی ، به خانواده محترم ایشان و اشنایان و دانشجو های این استاد گرانقدر تسلیت عرض میکنم .

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان