۴ پرسش از هنرمندان به مناسبت روز طبیعت سال ۱۳۹۴ Reviewed by Momizat on . امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی، قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان، سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان، ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی، قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان، سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان، ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » بخش های هنری » ادبیات » ۴ پرسش از هنرمندان به مناسبت روز طبیعت سال ۱۳۹۴

۴ پرسش از هنرمندان به مناسبت روز طبیعت سال ۱۳۹۴

امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی، قرآنش نگهدارتان، آینه اش روشنایی زندگیتان، سکه اش برکت عمرتان،سبزیش طراوت و شادابی دلتان، ماهی اش شوق ادامه زندگیتان را به شما هدیه دهد. روز طبیعت مبارک.

روز طبیعت مبارک

پرسش:

۱- پیام نوروزی؟
۲- دروغ سیزده؟ (البته امیدواریم هیچگاه دروغگویی رواج پیدا نکنه)
۳- یک آرزو؟
۴- یک خاطره از سال ۱۳۹۳؟

————————————————————————————————-

پاسخ هنرمندان:

غلامعلی تاج (رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول)

سال نو مبارک - تاج

۱- بهار با همه زیبایی هایش از راه می رسد و خانه تکانی دل از غبار و زنگار آغاز می گردد.
در سالی که گذشت جامعه هنرمندان دزفول در همه عرصه های فرهنگی و هنری چه در سطح استان، چه کشوری و حتی بین المللی نقش مهم، موثر و حضور ارزشمندی را به وجود آوردند. حضوری شایسته که باعث افتخارات بسیار زیادی برای مردم خوب، مهربان و هنردوست شهرستان دزفول بود.
تقارن آغاز سال جدید با ایام فاطمیه مسیر خوبی برای فعالیت های ارزشی در سال جدید خواهد بود و ضمن تبریک و تشکر از همه هنرمندان نوجوان، جوان و پیشکسوت دزفول در همه عرصه های فرهنگی و هنری،  آغاز دل انگیز بهار طبیعت و نوروز باستانی را تبریک عرض نموده و سالی سرشار از محبت و دوستی و همدلی برای آنان آرزومندم.

۲- در سال جدید هرگز بر آسمان آبی این دیار غبار گرد و خاک نخواهد نشست.

۳- زدودن غبار کینه از دل ها و محبت، همدلی و همزبانی همه هنرمندان در سال جدید بیش از پیش

۴- موفقیت همه هنرمندان در عرصه های استانی، کشوری و بین المللی بهترین خاطره ای است که برایم به جای مانده است.

.

غلامعلی سخاوتی راد (رییس انجمن نمایش دزفول)

حاج غلامعلی سخاوتی راد

 ۱- الهی در پناه توجهات خالق هستی در سال ۹۴ هر روزتان نوروز باشد و هر شبتان سپاس حق تعالی از نعمت سلامتی و سربلندی خود و خانواده تان

۲- بسیار راضی و خوشحالم که سرپرست انجمن نمایش دزفول هستم (الهی العفو؛ دروغ، دروغ است. ۱۳ و غیر ۱۳ نداره)

۳- نو باشیم در دانش اطلاعات و قدیمی باشیم در عشق و دوستی

۴- سال ۹۳ خاطره ای جالب و در عین حال دور از انتظار برایم شد که یکی از دوستان شفیقم با اینکه مرا به قبول مسئولیت در انجمن نمایش دزفول ترغیب کرد اولین نفری بود که ساز مخالف با انجمن را کوک کرد. قیافه ام دیدنی بود دهانی باز و چشمانی گرد و از حدقه بیرون زده!!!

 .

محمدرضا پورمطلوب (رییس انجمن هنرهای تجسمی دزفول)

محمدرضا پورمطلوب

۱- راهتان هموار، لبهایتان خندان، دستانتان بی درد

۲- خدا را شکر همه با من مهربان هستند!

۳- آرزو می کنم که جهانی پر از آرامش در راه داشته باشیم و در سایه الطاف خداوند رحمان، ایرانی آبادتر و هنرمندانی پرشور و با ذوق داشته باشیم.

۴- یکی از همایش های هنری که بنده دعوت شده بودم سر ساعت حاضر شدم. همه چیز از من سوال شد به غیر از آن چیزی که بخاطر آن دعوت شده بودم!!

.

محمدتقی شابادی (مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول)

محمدتقی شاه آبادی

۱- امیدوارم سال ۹۴ سال موفقیت، پیشرفت، صعود و از همه مهمتر تغییر در رفتار و منش ما در جهت کمال باشد و دعای یا محول الحول در وجودمان محقق شود. از خداوند متعال می خواهم که پای هیچکس در سال ۹۴ به مطب پزشک و بیمارستان باز نشود و همه در سلامت، شادی و بی نیازی زندگی کنند.

۲- شابادی به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول منصوب گردید.

۳- آرزو دارم که روابط گرم خانوادگی همه خانواده ها بهتر و مستحکمتر گردد. چرا که عامل اصلی جلوگیری از انحرافات ثبات و روابط عاطفی مستحکم در خانواده است.

۴- بهترین خاطره ام در سال گذشته مسافرتی بود که با خانواده ام به چندین استان ایران داشتم که جای شما خالی بسیار خوش گذشت. اما بدترین خاطره ام فوت مرحوم استاد سیدحسن قطب بود که وقتی به اداره ما می آمد با هم گپ می زدیم و… . جای ایشان در هنر دزفول خالیست؛ یادش گرامی باد.

.

محمدحسن کلی (مسئول دفتر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول)

محمدحسن کلی

۱- سال همدلی هنری و فرهنگی

۲- امسال از ریز گردها خبری نیست

۳- با سلامتی، امنیت و رفاه اقتصادی برای دوستان آرزو دارم.

۴- برگزاری بخشی از جشنواره لاله های سرخ در دزفول

.

علی کشاورز (مسئول سمعی و بصیری مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول)

علی کشاورز

۱- تبریک سال نو

۲- روزهای جمعه تعطیل هستیم.

۳- عاقبت به خیری

۴- در سال ۹۳ سینمای دزفول مجهز به سیستم دیجیتال شد.

.

علیرضا تابنده پور (رییس انجمن موسیقی دزفول)

علیرضا تابنده پور

۱- با عرض سلام و تبریک سال جدید خدمت تمامی هنرمندان و زحمتکشان عرصه هنر خصوصا هنرمندان پیشکسوت موسیقی. امیدوارم سال خوبی همراه با سلامتی و شادکامی داشته باشید. امیدوارم دعاهای همه مسلمانان مستجاب گردیده و در سال جدید همه مریضان شفای عاجل نصیبشان گردد.

۲- محمدتقی شابادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول شد.

۳- هنرمندان موسیقی به دور از استرس و نگرانی جهت فعالیت های هنری در سطح کشور فعالیت کنند و با کمک مسئولین محترم جهت فرهنگ و هنر این مرز و بوم گام بردارند.

۴- در آخرین اجرای موسیقی که توسط گروه آوا در اهواز اجرا داشتیم قرار شد شام را همراه خود بیاوریم و در یک جای مناسب بخوریم. وقتی به نزدیکی شوش رسیدیم متوجه شدیم غذاها را درون ماشین گروه نمایش اهواز گذاشته ایم؛ نوش جانشان.

.

مسعود طالبی نیا (نوازنده، شاعر، بازیگر، کارگردان)

مسعود طالبی نیا

۱- نیک بیندیشیم.

۲- آزادی

۳- امید آزادی

۴- خاطره تلخ تصادف

.

عبدالحسین صنیعی (بازیگر)

عبدالحسین صنیعی

۱- صدای نوروز، آواز بلبلان، سرود پاکی دریا، حکایت سبز شدن طبیعت و بهانه ای برای آغاز مهربانی من و توست. من این آغاز را به فال نیک می گیرم و نوروز را به همه هموطنان تبریک می گویم.

روز میلاد بتول است امروز، هنگامه بخشش و قبول است امروز. هرکس ز خدا بریده شد با گنهش، گو شاد بزی، وقت وصول است امروز.
قلم را در دست گرفتم و فشردم، مبادا قلم از هیجان ضمیرم بلغزد و بشکند. خواستم به مادر درود هدیه کنم، به وسعت حقیقتی والا. حقایق را بر خود شمردم، هیچ حقیقتی را به وسعت دل مادر نجستم. با کمال ادب به مادر احترام نهادم و گفتم: مادر به وسعت دلت بر تو درود. بر تو درود که دل بر واژه ات سجود، خواند این نغمه را با سرود، که نفهمیدم آخر حقیقتت چه بود.
سلام بر مادر، سلام بر نگین انگشتر زندگی و سلام بر صداقت مادر.

۲- امسال دیگه مردم دزفول نمایش طنز دزفولی نخواهند دید.

۳- آرزو می کنم هنرمندان شهرم، عشق که لازمه هنر است را با هنرشان عجین کنند تا تئاتر هایی در حد فرهنگ مردم فهیم دزفول شاهد باشیم.

۴- مدتی بود که همسرم علاقه زیادی به رادیو و برنامه های رادیو دزفول پیدا کرده بود. رادیویی که در اختیار داشت قدیمی بود. تصمیم گرفتم که برایش رادیویی بخرم و بگونه ای آنرا تقدیمش کنم که خاطره اش بماند. در شب سالگرد ازدواجمان به همسرم یک رادیو هدیه دادم. او از این هدیه بسیار خوشحال شد و به گفته خودش به او هدیه ای داده بودم که اصلا انتظارش را نداشت. این خاطره بهترین خاطره ای بود که در سال ۹۳ به یاد دارم.

.

امین قادری فر (نویسنده ، کارگردان)

امین قادری فر

۱- با سلام خدمت تمامی دوستانم. سال جدید رو به تمامی دوستانم تبریک و تهنیت عرض می کنم. امیدوارم که سال جدید برای همگی سالی پر از شادی و سلامتی و نشاط در کنار خانواده محترمشون باشه.

۲- امسال دیگه با محمدرضا خردمند کار نمی کنم!!!!

۳- آرزو گفتنی نیست. آرزو رو باید به دست آورد.

۴- بهترین خاطره ی امسالم شب سالگرد ازدواجم بود در ۱۵ اسفند که با همسرم و خانواده در کنار هم بودیم.

.

حسین سنگری (شاعر)

حسین سنگری

۱- جهان در گردش چشمان مان تحویل خواهد شد، جهانی غرق دلتنگی به ما تحمیل خواهد شد، برای من همیشه معنی نوروز این بوده، که پاییزی به پاییز دگر تبدیل خواهد شد.

۲- سیزده به در به گردش می روم!

۳- آرزوی سلامتی برای همه بیماران.

۴- دوست ندارم از گذشته حرف بزنم.

.

فاطمه سیاح طرفی (بازیگر، شاعر، کارگردان)

فاطمه سیاح طرفی

۱- باآرزوی بهترین ها برای همه مردم، سال جدید رو به همه تبریک می گویم.

۲- (پاسخ نمی دهم)

۳- آرزویم این است که تمام مردم خوشحال و خوشبخت باشند. آمین.

۴- (پاسخ نمی دهم)

.

وحید سالاری (گوینده و گزارشگر رادیو، مجری، خواننده)

وحید سالاری

۱- تو سال جدید با هم باشیم

۲- نحسیش

۳- حرمتها برگرده سرجاش

۴- اجرای ترانه شهر شهید در برج میلاد و از بین رفتن استرس بسیار زیاد قبل از اجرام بواسطه توسل به شهید صبور. اسم شهید صبور بین اسامی شهدای توی ترانه بود و اتفاقا عکسش هم در سایز بزرگ سر سن بود و قبل از رفتن روی سن ازش خواستم کمکم کنه که بتونم با آرامش اجرا کنم و به لطف خدا و واسطه شهید صبور به گفته دوستان اجرای خیلی خوبی شد.

.

حسین پیروزفر (آهنگساز، نوازنده)

حسین پیروزفر

۱- سال نو می شود زمین نفسی دوباره می کشد برگها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زنند و پرنده های خسته بر میگردند و این رویش سبز دوباره، من… تو… ما کجا ایستاده ایم سهم ما چیست؟ زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد.

۲- حسین پیروزفر از دنیای موسیقی خداحافظی کرد.

۳- بزرگترین آرزوی من اینه که فقط گوشه چشمی از نگاه خدا برای خوشبختی همه انسان ها کافیست. این نگاه را برای آرزو می کنم.

۴- بهترین خاطره از سال ۹۳ روزی بود که خدا بهم یه دختر ناز داد.

.

محمدرضا خردمند (مدیرمسئول سایت خبری تحلیلی هنردز، نویسنده، کارگردان)

محمدرضا خردمند

۱- یادمان باشد که زیبایی های کوچک را دوست بداریم حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند. یادمان باشد که دیگران را دوست بداریم آن گونه که هستند، نه آن گونه که می خواهیم باشند. درشکفتن جشن نوروز برایتان در همه ی سال سر سبزی جاودان و شادی مدام و اندیشه ای پویا و آزاد و برخوردار از همه نعمتهای خدادادی آرزومندم. گر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروز هر سال این فکر را به یادمان می آورد. نوروزتان مبارک که سالتان را سرشار از عشق کند.

۲- من با امین قادری فر و محسن مستکین قهر هستم!!!

۳- آرزوی سلامتی و ظهور آقای امام زمان(عج). امیدوارم صلح و دوستی در تمام جهان برقرار بشه.

۴- زندگی گذر خاطره هاست. سال ۱۳۹۳ هم پر از خاطره خوب و بد بود. اما خاطره فعالیتهای هنری همیشه حس جالبی بهم میده. خاطرات تئاتر نقش پنهان گناه و سه فیلم کوتاهی که در سال ۹۳ ساختم از خاطرات فراموش نشدنی هستن.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

دیدگاه (2)

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان