گفتگو با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول Reviewed by Momizat on . چند ماهی است که از انتصاب او می گذرد و در این مدت کم سعی در تغییرات موثر در این اداره را داشت و خیلی از اهالی هنر این تغییر را به فال نیک گرفتند. مثلاً ایجاد یک چند ماهی است که از انتصاب او می گذرد و در این مدت کم سعی در تغییرات موثر در این اداره را داشت و خیلی از اهالی هنر این تغییر را به فال نیک گرفتند. مثلاً ایجاد یک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » فرهنگی ، مذهبی ، تاریخی ، دفاع مقدس ، اجتماعی » گفتگو با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول

گفتگو با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول

soadati

چند ماهی است که از انتصاب او می گذرد و در این مدت کم سعی در تغییرات موثر در این اداره را داشت و خیلی از اهالی هنر این تغییر را به فال نیک گرفتند. مثلاً ایجاد یک سالن انتظار در محوطه اداره و تعمیرات اساسی سالن نمایش و جابجایی برخی از مسئولین این اداره و…

صحبت از “نادر سعادتی فرد” سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول است. مصاحبه ای که پیش روی شماست توسط تیم خبری نیکان نیوز در محیطی صمیمانه با ایشان انجام شده است.

۱-نادر سعادتی فرد را چگونه می شناسند؟

نادر سعادتی فرد خادم کوچک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول

۲-خودتان دوست دارید نادر سعادتی فرد را چگونه بشناسند؟

همین که بنده و همکارانم را در عرصه فرهنگ و هنر شهرستان تاثیرگذار ببینند و احساس رضایتمندی از فعالیت های ما داشته باشند کافی است.

۳-فرهنگ و هنر از دیدگاه شما چیست؟

فرهنگ مجموعه ای از به هم پیوسته از دانش ها، آگاهی ها، باورها، ارزش ها، هنجارها و مهارت های لازم و ضروری برای زندگی اعضای جامعه است. بدون فرهنگ امکان ادامه زیست جامعه بشری وجود نخواهد داشت و هنر مجموعه ای از آثار یا فرایندهای ساخت انسان است که در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی و با به منظور انتقال یک معنا با مفهوم خلق می شوند.

۴-اهداف و برنامه های شما برای ارتقای فرهنگ و هنر شهرستان دزفول چیست؟

واگذاری اجراهای فرهنگی و هنری به بخش خصوصی و بر اساس ساختار (سه اصل) حمایت، هدایت، برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۵-چقدر به جوانان در عرصه فرهنگ و هنر بها خواهید داد؟

وظیفه ماست که از جوانان در فعالیت های فرهنگی و هنری استفاده و از نظرات و پیشنهاداتشان در رشد و توسعه برنامه ریزی فرهنگ و هنر استفاده کنیم. الان که ملاحظه می کنید بیشتر مراکز و سالن های نمایش هنری و فرهنگی به دست جوانان می باشد و قطعاً اینجانب حمایت می کنم و خواهم کرد.

۶-چه برنامه ای برای ارتباط پیشکسوتان و جوانان با استعداد این شهرستان دارید؟

وظیفه ماست که ارتباط پیشکسوت را با جوانان برقرار کنم به هر نحو ممکن از طریق گردهمایی، نشست های دوستانه، اردوها، دعوت و بازدید از آثار و نمایش برنامه ها و مشورت راهنمایی با آنان(پیشکسوتان) جهتو تولید آثار هنری و… قطعاً رشد و شکوفایی خواهید دید.

۷-مشکلات فرهنگی شهر را چه می دانید؟

وحدت و یک پارچگی داشته باشیم. تمام مشکلات فرهنگی حل می شوند. ان شاالله

۸-قرار بود در ماه مبارک رمضان برنامه دیدار با خانواده های هنرمندان شود اما چنین اتفاقی رخ نداد. آیا پیگیر چنین برنامه ای هستید؟

چرا تقدیر از آقای مهندس پور داشتیم در گردهمایی موسیقی و دو دیدار با هنرمندان در منزل هایشان از جمله استاد حبیب نقاش و استاد عبدالکریم ملکی بوده است و ان شاالله به حول قوه الهی با همکاری انجمن های وابسته ادامه خواهد داشت.

۹-انجمن های هنری این شهرستان با بضاعت مالی که دارند توسط هنرمندان پر افتخار و بی توقع در حال فعالیت هستند آیا برای ایجاد انگیزه این هنرمندان برنامه هایی تازه ای دارید؟

به اندازه وسع خودمان و در شأن آن هنرمندان تقدیر و تشکر می کنیم و عاملی جهت تشویق و انگیزه دیگر هنرمندان باشد.

۱۰-شهرستان دزفول بدلیل پرافتخار بودن در عرصه هنر و با داشتن هنرمندان بزرگی و بدلیل موقعیت جغرافیایی پتانسیل خوبی برای برگزاری جشنواره دارد. اما این حرکت موثر رخ نداده و حتی جشنواره تئاتر کودک دزفول کنسل شده است. آیا برنامه ای برای برگزاری جشنواره های فیلم، عکس، تئاتر و… دارید؟

بله جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دزفول پیگیری شده و حتی فراخوان آماده کرده ایم ولی بدلیل نداشتن بودجه فعلاً در دست اقدام می باشد و اگر بودجه جذب شود می توانیم در دیگر زمینه های هنری جشنواره و یا همایش برگزار کنیم.

۱۱-شنیده ها حاکی از آن است که خیل عظیمی از هنرمندان در عرصه تئاتر از عملکرد شورای محترم نظارت بر تئاتر دزفول راضی نیستند و این اعتراض را به طرق مختلف بیان کرده اند. آیا چنین چیزی صحت دارد و آیا اقدامی برای همدلی و رفع مشکل صورت گرفته است؟

شما بدنبال شنیده ها نروید. شما می توانید کارهای دوستان که روی صحنه می روند و با استقبال مردم شهرمان روبرو هستند که عملکرد شورای نظارت بر نمایش و انجمن نمایش می باشند را ملاحظه نمایید و بنده افتخار می کنم که چنین دوستانی در هیئت نظارت و انجمن نمایش هستند و من در کنار آنان کار می کنم.

۱۲-اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول مدتی است در حال تعمیرات ساختمانی است و در حال احداث سالن است که این حرکت نیکو را می توان به فال نیک گرفت. ضمن تشکر از شما لطفا در این باره توضیح دهید.

بله با دوستان همکار خودم در استان و شهرستان ایجاد یک کار تعمیراتی و تجهیزاتی را شروع کردیم. از جمله تعمیرات سالن نمایش و سرویس های بهداشتی و.. که ان شاالله محلی که آماده می نماییم در شأن خانه دوم هنرمندان باشد.

۱۳-در تهران و کلان شهرها خانه هنرمندان، تئاتر شهر و مجتمع های فرهنگی و هنری همه روزه به صورت آزادانه در فضای باز و بسته تئاترهای گوناگون (خیابانی، پلاتویی، صحنه ای)، موسیقی زنده، گالری هنرهای تجسمی، کافی شاپ، سینما و.. در فضای بسیار دلپذیری فعال هستند. در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول هم به صورت جسته و گریخته فعالیت دارند اما با توجه به اینکه ما مردم هنردوستی داریم چرا تبلیغات ویژه ای برای حضور مردم صورت نمیگیرد تا مردم استقبال فراوانی از این هنرها داشته باشند. به طور مثال وقتی یک گالری نقاشی در محتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار می شود تعداد اندکی از مردم با خبر شده و تبلیغاتی صورت نمیگرد؟  آن تبلیغات اندکی هم که انجام می شود به عهده خود هنرمند است!

شما شهر ما را با پایتخت کشور عزیزم ایران اسلامی مقایسه می کنید؟! خیلی خوشحال شدم که چنین مقایسه ای انجام دادید ولی بدانید با توجه به آب و هوای گرم خوزستان برخی ساعات روز واقعاً هوا گرم است که حتی کولرها جوابگو نیستند. بله قبول دارم تبلیغات کم است. ان شاالله در اولین فرصت نمایشگاه جاری با هماهنگی شهرداری محترم شهرم تبلیغات وسیعی صورت پذیرد.

۱۴-از اهالی فرهنگ و هنر چگونه حمایت می کنید؟

در چارچوب قوانین و مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی فرهنگ و هنر که وظیفه ماست جهت رشد و شکوفایی آنها قدم بر می داریم.

۱۵-نظر شما درباره برگزاری کنسرت چیست؟

بارها من این را گفته ام وظیفه دستگاه ما حمایت از فعالیت های هنری و بسترسازی و رشد شکوفایی هنر است. موسیقی هم بعنوان یک هنر تاثیر گذار می تواند تاثیرات مثبتی را در جامعه داشته باشد. برای برگزاری کنسرت های موسیقی دستورالعمل های قانونی داریم که توسط وزارت تهیه و ابلاغ شده است و ما نیز در چهارچوب ظوابط قانونی و مقررات جمهوری اسلامی  از برگزاری کنسرت ها حمایت می کنیم.

۱۶-از انتقادات و پیشنهادات استقبال می کنید؟

انتقاده سازنده قطعاً زمینه رشد و شکوفایی هر اداره ای است. بنده همیشه از انتقادات و پیشنهادات سازنده استقبال می کنم و دست همکاری و همیاری خود را به سوی آن ها دراز می کنم.

۱۷-رابطه تان با اداره کل جهت تخصیص بودجه و منابع چگونه است؟

رابطه ما با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان رابطه ای خوب است و همانطور که درباره تعمیرات و تجهیزات اداره ارشاد صحبت شد این تعمیرات و… از حمایت اداره کل ما بوده است.

۱۸-آرزوی نادر سعادتی فرد به عنوان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول چیست؟

عاقبت به خیری

۱۹-نظر شما درباره سایت خبری تحلیلی نیکان؟

مدتی است که با این سایت از نظر درج خبرهای فرهنگی و هنری همکاری داریم که قابل تقدیر و تشکر است. وظیفه ارشاد حمایت از تمام انجمن ها، هنرمندان، و کلیه فعالیت های فرهنگی و هنری است.

۲۰-سخن پایانی؟

خدا قوت به تمام همکاران و دوستان، هنرمندان، کانون های فرهنگی مساجد، موسسات علوم قرآنی، انجمن های وابسته به اداره، نوجوانان، جوانان و پیشکسوتان، خبرنگاران و همه همکاران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان