۸۰ درصد نمایشنامه های اجرا شده ایرانی هستند Reviewed by Momizat on . خبرگزاری میزان - مدیر شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی تعداد نمایشنامه های ایرانی که در نیمسال اول 94 روی صحنه رفته اند را 222 عنوان و بالغ بر 80 د خبرگزاری میزان - مدیر شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی تعداد نمایشنامه های ایرانی که در نیمسال اول 94 روی صحنه رفته اند را 222 عنوان و بالغ بر 80 د Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار ایران و جهان » ۸۰ درصد نمایشنامه های اجرا شده ایرانی هستند

۸۰ درصد نمایشنامه های اجرا شده ایرانی هستند

خبرگزاری میزان – مدیر شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی تعداد نمایشنامه های ایرانی که در نیمسال اول ۹۴ روی صحنه رفته اند را ۲۲۲ عنوان و بالغ بر ۸۰ درصد نمایشنامه هایی که روی صحنه رفته اند اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هنردز به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، حسین موذن ، تعداد نمایش نامه های ایرانی که تا پایان مهر ماه ۱۳۹۴ موفق به کسب مجوز اجرا شده اند را ۲۲۲ عنوان اعلام کرد.

وی ضمن ارائه آمار اجراهای حرفه ای تهران گفت: تعداد نمایش های اجرا شده سال جاری تا کنون ۲۸۴ عنوان بوده است که از این میان تنها ۶۲ عنوان، نمایشنامه های خارجی و ترجمه بوده اند. حدود ۸۰ درصد متونی که موفق به کسب مجوز شده اند نوشته نویسندگان ایرانی بوده است.

مدیر شورای نظارت و ارزشیابی تصریح کرد:  سال جاری تنها در سالن های خصوصی تهران ۱۲۰ عنوان نمایش روی صحنه رفته و این نشان می دهد که سالن های خصوصی مورد توجه هنرمندان تئاتر قرار گرفته اند.

و ادامه داد: در سالن های دولتی نیز ۱۶۴ نمایش روی صحنه رفته که علاوه بر سالن های شناخته شده تئاتر در استان تهران ، سالن های سینما ، شهرداری و … را نیز شامل می شود.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان