فراخوان دوازدهمین جشنواره بین­ المللی فرهنگ و تئاتر کودکان Reviewed by Momizat on . دوازدهمین جشنواره بین­‌المللی فرهنگ و تئاتر کودکان با عنوان «چشم‌­انداز آینده، چشم‌­انداز تئاتر» از ۸ تا ۱۶ اسفندماه ۹۴ در بلونیا ایتالیا برگزار می­‌شود. به گزا دوازدهمین جشنواره بین­‌المللی فرهنگ و تئاتر کودکان با عنوان «چشم‌­انداز آینده، چشم‌­انداز تئاتر» از ۸ تا ۱۶ اسفندماه ۹۴ در بلونیا ایتالیا برگزار می­‌شود. به گزا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » بخش های هنری » تئاتر » فراخوان دوازدهمین جشنواره بین­ المللی فرهنگ و تئاتر کودکان

فراخوان دوازدهمین جشنواره بین­ المللی فرهنگ و تئاتر کودکان

دوازدهمین جشنواره بین­‌المللی فرهنگ و تئاتر کودکان با عنوان «چشم‌­انداز آینده، چشم‌­انداز تئاتر» از ۸ تا ۱۶ اسفندماه ۹۴ در بلونیا ایتالیا برگزار می­‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در این جشنواره یک کارگاه آموزشی و یک سمینار برگزار می‌شود. «Taking A Break» عنوان دومین سمیناری است که گرد تاوبه (Gerd Taube)، مدیر مرکز تئاتر کودک و نوجوان در فرانکفورت با تمرکز بر جنبه¬های هنری و خلاق و مفاهیم تئاتر کودک و نوجوان، برگزار می¬کند.

مخاطبان این سمینار کارگردانان هنری، نمایشنامه¬نویسان، کارگردانان، طراحان صحنه و بازیگران هستند. هدف این کارگاه اشتراک‌گذاری انتقادات سازنده درباره مراحل تولید و توسعه نمایش، شناسایی ابزارها جهت بررسی تاثیرگذاری پروژه‌های هنری و زبان اجرا، بررسی نقاط ضعف موجود در مراحل تولید نمایش و مهم‌تر از آن نقاط قوت جهت هویت‌بخشی مناسب‌تر به خلق آثار نمایشی است. این سمینار در دو جلسه، ۱۱ و ۱۲ اسفند ۹۴، ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار می‌شود.

این جلسات به زبان انگلیسی با زیرنویس ایتالیایی با اجرای دو نمایش در حال تولید ادامه خواهد داشت و قبل از جلسات باید مبلغ ۱۰ یورو پرداخت شود. شرط حضور در این سمینار، شرکت هم‌زمان در جلسات بررسی نمایش است.

همچنین کارگاه «The Laboratory of Randomness and Coincidences» پیرامون نظریه اتفاق و انطباق در فضای تمرین روز ۱۳ اسفندماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار می‌شود.

در این کارگاه قرار است بررسی شود که نظریه مذکور چگونه به تغییر دیدگاه ما کمک می¬کند؟ آیا اعتماد به این نظریه در مراحل تولید اثر نمایشی و اتفاقاتی که گه‌گاه دیده می‌شود، می‌تواند منطق هر پیشامدی در طول تمرین باشد و به این نظریه معنا دهد؟ این کارگاه در ابتدا یک جلسه سرگرم‌کننده است با این هدف که عادت‌های قدیمی را به چالش بکشیم و به ایجاد مراحل خلاق بیش‌تر بپردازیم. قبل از کارگاه باید مبلغ ۳۰ یورو پرداخت شود.

علاقه‌مندان تا ۱۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ فرصت دارند پس از تکمیل فرم، آن را به آدرس ایمیل Carlotta@testoniragazzi.it ارسال کنند.

منبع : www.festivalnews.ir

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان