پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان Reviewed by Momizat on . متن پیام همایون قنواتی به شرح زیر است: به نام خداوند مهربان امام على(ع): روزه‌ی دل، از این که فکر در گناهان نکند برتر از روزه‌ی شکم از طعام است. سلام بر رمضان، متن پیام همایون قنواتی به شرح زیر است: به نام خداوند مهربان امام على(ع): روزه‌ی دل، از این که فکر در گناهان نکند برتر از روزه‌ی شکم از طعام است. سلام بر رمضان، Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » فرهنگی ، مذهبی ، تاریخی ، دفاع مقدس ، اجتماعی » پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

متن پیام همایون قنواتی به شرح زیر است:

دانلود

به نام خداوند مهربان

امام على(ع): روزه‌ی دل، از این که فکر در گناهان نکند برتر از روزه‌ی شکم از طعام است.

سلام بر رمضان، ماهی که تابان‌تر از بدرهاى یازده ماه دیگر است. پروردگار را مى‌ستایم که سوره‌هاى زلال آسمانى را در چنین ماهى نازل کرد و آن را چونان ستاره‌هاى روشنى بر گستردگى صدر پیامبر تاباند. آن یگانه را مى‌ستایم که چراغ آشامیدن و خوردن را به هنگام تاریکى روشن ساخت تا کرامت و حرمت رمضان روشن گردد.

الهى! این تویى که رمضان را برترین قله‌ها قرار دادى و این تویى که سفره‌ی جوع و تشنگى را گستراندى و ما را به میهمانى خود فرا خواندى و این تویى که چهار ستون ایمان را با بنیانى از نزول آیات سبز الهى انسجام بخشیدى. پس تو را و رمضان تو را مى‌ستایم.

سلام بر تو که به همه‌ی پنجره‌ها یاد دادى سحرخیز باشند. سلام بر تو که وقتی به خانه‌ی ما آمدی شادمان شدیم و روزى که روز جشن شده بود، پرندگان شادى از لب بام دل ما پریدند.

ماه مبارک رمضان، ماه تولد قرآن، ماه انس با قرآن، ماه بهار قرآن و ماه شناخت قرآن فرا مى رسد. ماهى که  ما با روزه گرفتن و عبادت و مناجات و دعا با زمینه‌سازى و آمادگى معنوى به استقبال دریافت قرآن مى‌رویم و مى‌خواهیم در پرتو آثار پربرکت روزه خالص و عبادت‌ها و دعاهاى همراه آن، رابطه‌ی خود را با قرآن نزدیک‌تر کنیم,و تصمیم بگیریم که خط رابط ما با قرآن همواره استوارتر و محکم‌تر گردد.

پروردگارا! پاداش روزه داران واقعی را به همه‌ی ما ارزانى دار، شناسایی فضیلت این ماه را به ما ببخش و یاری‌مان ده تا روزهای این ماه عزیز را چونان که تو خواسته‌ای به جا آوریم. آمین.

منبع: سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان