انیمیشن ایرانی به فینال جشنواره ایتالیایی راه یافت Reviewed by Momizat on .   جشنواره فیلم‌ «سیستم‌های اجتماعی» در کشور ایتالیا نام سه اثر ایرانی را در جمع فیلم‌های مرحله فینال این رویداد سینمایی قرار داد. به گزارش ایسنا، انیمیشن «استری   جشنواره فیلم‌ «سیستم‌های اجتماعی» در کشور ایتالیا نام سه اثر ایرانی را در جمع فیلم‌های مرحله فینال این رویداد سینمایی قرار داد. به گزارش ایسنا، انیمیشن «استری Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار ایران و جهان » انیمیشن ایرانی به فینال جشنواره ایتالیایی راه یافت

انیمیشن ایرانی به فینال جشنواره ایتالیایی راه یافت

 1460801320296_index

جشنواره فیلم‌ «سیستم‌های اجتماعی» در کشور ایتالیا نام سه اثر ایرانی را در جمع فیلم‌های مرحله فینال این رویداد سینمایی قرار داد.

به گزارش ایسنا، انیمیشن «استریپی» به کارگردانی بابک و بهنود نکویی، بعد از حضور در جشنواره‌های متعدد بین‌المللی به فینال جشنواره فیلم سیستم‌های اجتماعی «Social Machinery Film Festival» راه یافت.

این انیمیشن جزو ۷۲ اثر راه یافته به فینال جشنواره فیلم سیستم‌های اجتماعی است که از میان ۱۵۴ اثر منتخب این جشنواره از ۱۳۵۰ فیلم ارسالی انتخاب شده‌اند که در میان این آن‌ها نام دو اثر دیگر ایرانی با عنوان «X» ساخته پوریا مهرانی و «مهرداد پروانی» و «Light Sight» از طباطبایی نیز دیده می‌شود.

این جشنواره که روزهای ۲۹ تا ۳۱ ژوئیه ( ۸ تا ۱۰ مرداد) در ایتالیا برگزار شده، آثاری را انتخاب و معرفی می‌کند که در توسعه و پیشرفت صوتی و تصویری در صنعت فیلمسازی موثر بوده‌اند. سیستم اجتماعی نوعی تعامل بین تکنولوژی و انسان تعریف شده که در تعامل هستند و هیچ نتیجه‌ای بدون مشارکت این دو حاصل نمی‌شود.

«استریپی» که در استودیو گنبد کبود، با تکنیک دو بعدی در ۳ دقیقه و ۳۵ ثانیه ساخته شده، پیش از این نیز در جشنواره های معتبر چون  انسی فرانسه، انیماموندی برزیل، ایماجیناریا ایتالیا، اکسپوتونز آرژانتین، کلیک هلند و انیمست رومانی شرکت کرده و موفقیت‌هایی به دست آورده که از آن جمله می‌توان به حضور در بخش لیست بلند اسکار، منتخب CITIA در جشنواره انسی فرانسه به عنوان یک نمونه آموزشی برای کودکان فرانسوی و حضور در بخش پلی‌آف جشنواره انیموکته لهستان اشاره کرد.

«استریپی» (راه راه) بر اساس موسیقی کلاسیک «رقص‌ مجار شماره ۵»  اثر  یوهانس برامس(۱۸۹۷- ۱۸۳۳) ساخته شده و درباره کارگر یک کارخانه بزرگ است که تصمیم می‌گیرد در کار ملال آور راه راه کردن بسته‌های کارخانه خلاقیتی ایجاد کند.

انتهای پیام

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان