اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خوزستان در دزفول Reviewed by Momizat on . به گزارش دزمهراب مراسم اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان استان خوزستان به میزبانی شهرستان دزفول صبح امروز جمعه در مجتمع فرهنگی سینمایی این شهر برگزار ش به گزارش دزمهراب مراسم اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان استان خوزستان به میزبانی شهرستان دزفول صبح امروز جمعه در مجتمع فرهنگی سینمایی این شهر برگزار ش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار خوزستان » اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خوزستان در دزفول

اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خوزستان در دزفول

به گزارش دزمهراب مراسم اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان استان خوزستان به میزبانی شهرستان دزفول صبح امروز جمعه در مجتمع فرهنگی سینمایی این شهر برگزار شد و بخش‌های مختلف جشنواره برگزیدگان خود را شناخت.

این آیین با حضور هنرمندان استان خوزستان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر‌کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و معاون هنری وی و دیگر مسئولین شهری واستانی، با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در ادامه رییس اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول، به عنوان میزبان و دبیر این جشنواره در سخنانی ضمن خوش آمد گویی اظهار کرد: بدون شک موثرترین و مهمترین دوران زندگی آدمی دوران کوکی است چرا که در آن شخصیت فرد پای ریزی شده و شکل میگیرد.

نادر سعادتی فرد افزود: نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دزفول فرصتی برای تبادل احساسات هنری و ایجاد زمینه ای برای رشد استعدادهای هنرمندان نسل این دیار افتاب بود.

وی در پایان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، شورای شهر دزفول و دیگر مسئولینی که در برگزاری این جشنواره این اداره را همراهی کرده بوند، تشکر و قدردانی به عمل آورد.

جهت دانلود کامل آرا بر روی لینک زیر کلیک نمایید

دانلود آرا

IMG_8569

همچنین در بخشی دیگر از این برنامه مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اولین ویژگی تئاتر کودک ونوجوان این است که اگر محتوای هر نمایش به گونه ای باشد که بتواند با مخاطب ارتباط منطقی ایجاد کند آن نمایش یک نمایش استاندارد و مدرن میشود و میتواند همه ی سنین را مخاطب قرار داده و جلب کند.

دکتر محمدمهدی احمدی با بیان اینکه دومین ویژگی تئاتر کودک ونوجوان در حاشیه نبودن موسقی و جزء متن و ارکان اصلی نمایش قرار داشتنن است تصریح کرد: لذا چون موسیقی شکل ریتمیک هم دارد میتواند مخاطب را جذب و یک ارتباط ارگانیکی ایجاد کند.

وی افزود: اگر ما برنامه ی با نشاط  و شاد برای نسل جوان نگذاریم، برنامه ها زیر زمینی خواهند شد وخروجی برنامه های زیر زمینی انحراف است.

دکتر احمدی در پایان تاکید کرد: آنان که با نشاط مخالف اند توجه ندارند که نشاط تعطیل نمیشود، بلکه نشاط به زیر زمین ها میرود و فجایع به بار می آورد، و این ویژگی نمایش های کودک و نوجوان است که نشاط آور و روحیه بخش است.

در این مراسم طی کلیپی بخش هایی از هفت تئاتر اجرا شده در بخش مسابقه و دو تئاتر هم به عنوان میمهان پخش شد که با استقبال و تشویق حاضرین در سالن همراه بود، ضمن اینکه اجرای موسیقی دیگر بخش اجرا شده تا قبل از اعلام برگزیدگان این جشنواره بود.

IMG_8612

در اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خوزستان-دزفول، لوح  و تندیس جشنواره به همراه ۱۰میلیون ریال به ۹ نمایش اجرا شده شامل “کی بود  چی بود؟!” از اهواز، “به رنگ بهار” از ایذه، “جک و لوبیای سحرآمیز” از امیدیه، “شیر و موش” از شوش، “دختر انار” از مسجد سلیمان، “قلب مترسک” از دزفول، “پریای من” از دزفول، “بچه‌های غار” از اراک و “منتظر تماس شما هستم” از دزفول تقدیم شد.

هیئات داوران این جشنواره متشکل از دکتر حسن دولت آبادی از تهران، علی اکبر پشم فروش از اهواز و مرتضی سخاوت از دزفول بودند که آراء خود را پس از مشاهده تمامی آثار در بخش های مختلف به شرح زیر اعلام کردند:

لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ دو میلیون ریال دربخش گریم به آقای ستار رشتی، در بخش طراح لباس به نمایش کی بود چی بود، در بخش موسیقی به نمایش به رنگ بهار و در  بخش طراحی صحنه نیز به نمایش به رنگ بهاراهداء گردید.

هیئات داوران در بخش بازیگری با اهداء هدیه به کلیه بازیگران خردسال جشنواره از این هنرمندان تقدیر به عمل آورد.

همچنین جایزه نفر اول بهترین بازیگر زن شامل لوح تقدیر و سه میلیون ریال جایزه نقدی به نصیبه افرا بازیگر نمایش دختر انار اهدا شد.

رتبه اول بازیگری مرد نیز به امین قادری بازیگر نمایش لوبیای سحر آمیز رسید و به وی لوح تقدیر به همراه سه میلیون ریال جایزه نقدی اعطا شد.

در بخش کارگردانی نیز لوح تقدیر جشنواره به همراه پنج میلیون ریال جایزه نقدی به فرید طاهری برای کارگردانی نمایش به رنگ بهار تقدیم شد.

هیئات داوران نبودن متن درخور از نویسندگان بومی در این جشنواره را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر آموزش نمایشنامه نویسی برای ارتقا سطح کیفی تئاتر کودک و نوجوان استان خوزستان، اثر برگزیده بخش نمایشنامه نویسی از نویسندگان بومی را فرید طاهری برای نمایش به رنگ بهار انتخاب و لوح تقدیر جشنواره به همراه پنج میلیون ریال جایزه نقدی تقدیم او شد.

در پایان هیئات داوران نهمین جشنواره تئاتر استانی کودک و نوجوان استان خوزستان از بین هفت نمایش در بخش مسابقه نمایش “به رنگ بهار از ایذه” را به عنوان اثر برگزیده انتخاب کرد.

بدین ترتیب با تقدیر از برگزیدگان، اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان استان خوزستان به میزبانی شهرستان دزفول به کار خود پایان داد.

همچنین در پایان این مراسم فراخوان نخستین جشنواره منطقه ای موسیقی مقاومت و پایداری (سوم و چهارم خردادماه ۹۶) نیز با حضور مسئولین حاضر در سالن رونمایی شد.

IMG_8562IMG_8575IMG_8587IMG_8595IMG_8602IMG_8629IMG_8647IMG_8677IMG_8681IMG_8684IMG_8686IMG_8703IMG_8709

photo_2017-01-29_14-12-51 photo_2017-01-29_14-12-55 photo_2017-01-29_14-12-58 photo_2017-01-29_14-13-01 photo_2017-01-29_14-13-04 photo_2017-01-29_14-13-07IMG_8717

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان