بازیگر زن «عشق» درگذشت Reviewed by Momizat on . امانوئل ریوا بازیگر فرانسوی فیلم‌هایی چون «هیروشیما عشق من» و «لئون مورن، کشیش» درگذشت. امانوئل ریوا بازیگر فرانسوی که با بازی در فیلم «عشق» به کارگردانی میشایی امانوئل ریوا بازیگر فرانسوی فیلم‌هایی چون «هیروشیما عشق من» و «لئون مورن، کشیش» درگذشت. امانوئل ریوا بازیگر فرانسوی که با بازی در فیلم «عشق» به کارگردانی میشایی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » اخبار ایران و جهان » بازیگر زن «عشق» درگذشت

بازیگر زن «عشق» درگذشت

17-1-28-162458amour07

امانوئل ریوا بازیگر فرانسوی فیلم‌هایی چون «هیروشیما عشق من» و «لئون مورن، کشیش» درگذشت.

امانوئل ریوا بازیگر فرانسوی که با بازی در فیلم «عشق» به کارگردانی میشاییل هانکه تحسین منتقدان را برانگیخت، به سرطان مبتلا بود و جمعه شب هشتم بهمن در پاریس چشم از جهان فروبست.

ریوا زمانی که ۲۲ سال داشت از مناطق روستایی فرانسه به پاریس رفت تا بازیگر شود. او خیلی زود با بازی در نقش اصلی فیلم «هیروشیما عشق من» به کارگردانی آلن رنه در سال ۱۹۵۹ به رویای خود دست یافت. این فیلم داستان عاشقانه یک بازیگر فرانسوی و یک معمار اهل ژاپن است.

او پس از آن در طول فعالیت حرفه‌ای خود با کارگردانان مطرحی چون گیلو پونته‌کوروو، ژان پیر ملویل و ژرژ فرانژو همکاری کرد. این بازیگر سال ۱۹۶۲ جایزه بهترین بازیگر جشنواره ونیز را دریافت کرد.

«سه رنگ: آبی» به کارگردانی کریشتف کیشلوفسکی در سال ۱۹۹۸ و «اسکای لب» به کارگردانی جولی دلپی از دیگر آثار سینمایی این بازیگر هستند.

او سال ۲۰۱۲ هنگام بازی در فیلم «عشق» ۸۵ ساله بود و با بازی در این نقش به شهرت جهانی رسید.

منبع: خبرآنلاین

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1207

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا
دزفول ، شهرستان دزفول ، خوزستان ، هنردز ، هنر ، دز هنر ، دز ، استان خوزستان